Find a Job

Διευθυντής / Διευθύντρια Καταστήματος

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#MB31126
Type: Full time

Η Mansystems Business Consultants  (www.mansystems.org), στο πλαίσιο υποστήριξης πελάτη της μία από τις κορυφαίας  εταιρίες Δομικών Ειδών και  Ειδών Υγιεινής, θα επιλέξει τον κατάλληλο/η

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ/ΤΡΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ

 (SM8635H56LE)

Λίγα λόγια για την εταιρία:

Ο πελάτης μας είναι μία από τις κορυφαίες εταιρίες στον κλάδο της και τις πιο αναπτυσσόμενες στην Κυπριακή αγορά. Κάθε στέλεχος που προσλαμβάνεται επιδιώκουμε να είναι εξελισσόμενο καθώς οι ανάγκες μεγαλώνουν προκειμένου να μπορεί να μετακινηθεί εντός της εταιρίας σε διαφορετικά τμήματα.

Για τη θέση του Διευθυντή καταστήματος αναζητάμε ένα στέλεχος με υπεραξία καθώς θα ασκεί Management και η εξέλιξή του απαραίτητη δίπλα στην διοίκηση.

Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Διασφάλιση εύρυθμης λειτουργίας τμήματος μέσω της αποτελεσματικής υλοποίησης των εταιρικών στόχων, καθώς και της κατάλληλης διοίκησης της ομάδας
  • Εξασφάλιση παροχής υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης στους πελάτες του τμήματος, με γνώμονα τη μεγιστοποίηση των ευκαιριών πώλησης και κερδοφορίας
  • Επίτευξη των στόχων του καταστήματος
  • Τήρηση των διαδικασιών
  • Να αναλύει τις αποκλίσεις μεταξύ των στοιχείων του προϋπολογισμού και των αποτελεσμάτων πωλήσεων ανά τμήμα και μέλος του προσωπικού
  • Αποτελεσματική διαχείριση του ανθρώπινου δυναμικού του καταστήματος  και συμμετοχή στην ανάπτυξη και εξέλιξη των ταλέντων
  • Διασφάλιση της άρτιας προβολής της εικόνας του τμήματος και της εταιρικής ταυτότητας
  • Σημαντική συμβολή στη βελτιστοποίηση του εμπορικού ανταγωνιστικού πλεονεκτήματος της εταιρείας

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ή/και Μεταπτυχιακό τίτλο Κυπριακού ή Ξένου πανεπιστημίου
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 έτη σε θέση ανάλογης ευθύνης σε εμπορικό κατάστημα
  • Προσανατολισμό στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  •  Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
  •  Ικανότητα αποτελεσματικής διοίκησης ομάδας και διαχείριση έκτακτων αναγκών
  • Ευγενική και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Γνώση MS Office
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Ικανότητα σαφής ενημέρωσης- reporting
  • Ικανότητα ομαδικής συνεργασίας ενημέρωσης

Παροχές:

  • Η εταιρία παρέχει εξαιρετικό πακέτο αμοιβών
  • Εξέλιξη της σταδιοδρoμίας εντός της εταιρίας
  • Μόνιμη εκπαίδευση σε marketing , hr, sales, client service, after sales

Αν σας ενδιαφέρει η θέση μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας στο  hr@mansystems.org .

Προωθήστε την ζήτηση μας σε κάποιο συνάδελφο σας που ίσως δεν γνωρίζει την ύπαρξη της θέσης.

Με εκτίμηση,

Mansystems HR Team