Find a Job

Μηχανολόγος Μηχανικός στο τμήμα Ποιοτικού Ελέγχου

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#EI25903
Type: Full time

Η εταιρία Elysee Irrigation, μια από τις μεγαλύτερες βιομηχανίες παραγωγής πλαστικών στη Κύπρο, με ηγετική θέση στη τοπική αγορά και με εξαγωγές σε περισσότερες από  65 χώρες, αναπτύσσει και ενδυναμώνει την στρατηγική ανάπτυξης της με την στελέχωση της με ικανά άτομα. Η εταιρεία ζητά για άμεση πρόσληψη Μηχανολόγο Μηχανικό, με έδρα το εργοστάσιο της στους Εργάτες.

Θέση: Μηχανολόγος Μηχανικός στο τμήμα Ποιοτικού Ελέγχου

Καθήκοντα και Υπευθυνότητες :

  • Παρακολούθηση  και  προετοιμασία του συστήματος  πιστοποιήσεων προϊόντων  για τους τακτικούς ελέγχους από τους πιστοποιών φορείς (θα γίνει σχετική εκπαίδευση).
  • Συνεχή επικοινωνία με τους πιστοποιών φορείς για υφιστάμενες αλλά και για επερχόμενες πιστοποιήσεις των προϊόντων.
  • Διαχείριση του μητρώου των επιθεωρητών και τεχνικών εμπειρογνωμόνων όσο αφορά τις πιστοποιήσεις προϊόντων.
  • Διενέργεια των απαιτούμενων ελέγχων πιστοποιήσεων των προϊόντων  σε συνεργασία με τους εξωτερικούς φορείς και διαχείριση των πορισμάτων.
  • Υλοποίηση όλων των απαραίτητων διεργασιών και διαδικασιών  που απαιτεί το σύστημα πιστοποιήσεων προϊόντων σε καθημερινή βάση.
  •  Επίβλεψη και διασφάλιση της ορθής λειτουργίας και εφαρμογής του συστήματος πιστοποιήσεων των προϊόντων από όλα τα τμήματα παραγωγής  και καταγραφή τυχόν αστοχιών σε ταχτικές αναφορές προς την διεύθυνση.
  • Δημιουργία οδηγιών εργασίας προς εφαρμογή των διαδικασιών και ελέγχων σε περιπτώσεις όπου εμπλέκονται πιστοποιημένα προϊόντα.
  • Υποστήριξη του συστήματος διαχείρισης της ποιότητας και σύνταξη τεκμηριωμένων πληροφοριών σχετικών με τη διαδικασία πιστοποίησης προϊόντων.
  • Συνεχής ενημέρωση  για τις πρώτες ύλες που χρησιμοποιούνται στην παραγωγή και γνώση των διαφόρων υλικών  που χρησιμοποιούνται στα τμήματα παραγωγής.
  • Συναντήσεις  με προμηθευτές πρώτων υλών και  επικοινωνία μαζί τους για τυχών προβλήματα ή διευκρινήσεις όπου χρειάζεται.
  • Συμμετοχή στην ομάδα για επιλογή μεθόδων και πρακτικών ελέγχου ποιότητας για τις πρώτες ύλες.
  • Εφαρμογή των ελέγχων στις πρώτες ύλες για επιβεβαίωση της καταλληλόλητας βάση των προτύπων ποιότητας.
  • Επαφή με όλα τα τμήματα παραγωγής για την επίλυση τυχών προβλημάτων αναφορικά με τις  πρώτες ύλες.
  • Δημιουργία εκθέσεων αναφοράς για τα αποτελέσματα των ελέγχων και των δοκίμων όσο αφορά τις πρώτες ύλες για την συνεχή βελτίωση της ποιότητας των προϊόντων.
  • Διαχείριση της επίλυσης των παραπόνων πελατών μέσα από την ανάλυση του παραπόνου,  τον προσδιορισμό των διορθωτικών ενεργειών για εξάλειψη του και  μέσα από την ανάθεση των ενεργειών για επίλυση του.
  • Προσδιορισμός προληπτικών ενεργειών για αποφυγή μελλοντικών παρόμοιων προβλημάτων και ενημέρωση των  εμπλεκομένων  για συμμόρφωση με τις προσδιορισμένες προληπτικές και διορθωτικές ενέργειες.
  • Τήρηση και διαχείριση του αρχείου παραπόνων πελατών ως επίσης ανάλυση τους και δημιουργία δεικτών.

Προσόντα -Δεξιότητες :

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα  στη Μηχανολογία ή Μηχανική Υλικών
  • Προηγούμενη εμπειρία σε συστήματα πιστοποιήσεων προϊόντων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Άριστη Χρήση Η/Υ (MS-Office Tools).
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Απαιτούμενη γνώση σε συστήματα διαχείρισης ποιότητας (QMS).
  • Γνώση σε πληροφοριακά συστήματα και εφαρμογές θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν.
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητες διαχείρισης χρόνου για  καθορισμό προτεραιοτήτων.
  • Ικανότητά συνεργασίας και επικοινωνίας  μέσα σε ομάδες.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών συμπεριλαμβανομένου 13ου και 14ου μισθού και Ταμείου Προνοίας.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε οικογενειακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη .
  • Η θέση προσφέρεται για εξέλιξη και ανάπτυξη του υποψηφίου και δίνει την δυνατότητα μακρόχρονης καριέρας.

Για το άτομο που θα επιλέξει να γίνει μέλος της ομάδας της Elysee Irrigation θα υπάρξει η ανάλογη εκπαίδευση και ένταξη του στην εταιρεία.

Εάν η θέση σας ενδιαφέρει και θέλετε να γίνετε μέλος της Elysee Irrigation και να συμβάλετε στην στρατηγική της για περεταίρω ανάπτυξη της παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας στο hr@elysee.com.cy με τίτλο "Μηχανολόγος Μηχανικός"  μέχρι τις 03 Μαΐου 2021.