Find a Job

Στέλεχος Πωλήσεων

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#EE24126
Type: Full time

Η εταιρεία En-Ergon Scientific EES Ltd που δραστηριοποιείται στον χώρο του εργαστηριακού εξοπλισμού και αναλωσίμων και προσφέρει προϊόντα υψηλής τεχνολογίας, αναζητά  στέλεχος του τμήματος πωλήσεων (Sales Executive) .

 Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου θετικών επιστημών, διοίκησης επιχειρήσεων ή συναφών επιστημών
  • Οργανωτικές, Επικοινωνιακές και Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
  • Προηγούμενη σχετική εμπειρία, 1 με 3 έτη, απαραίτητη στον κλάδο πωλήσεων και προώθησης προϊόντων

Καθήκοντα/Ευθύνες :

  • Προώθηση προιόντων /ενημέρωση πελατών
  • Αποτελεσματικότητα στην επικοινωνία και παρουσίαση προϊόντων
  • Επιστημονική υποστήριξη και εκπαίδευση σε ότι αφορά τα προϊόντα
  • Προετοιμασία προσφορών/ παρακολούθηση και διαχείριση διαγωνισμών δημοσίου για τα προϊόντα του τομέα ενδιαφέροντος, επιδείξεις προϊόντων και διαχείριση συμβάσεων πελατών
  • Εύρεση νέων πελατών
  • Προετοιμασία αναλύσεων/εκθέσεων/ παρουσιάσεων

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων αναλόγως προσόντων
  • Συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση σε τομείς υψηλής τεχνολογίας στην Κύπρο και το εξωτερικό
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας που ευνοεί την ανάπτυξη πρωτοβουλίας και παρέχει την ευκαιρία για προσωπική εξέλιξη
  • Εταιρικό αυτοκίνητο-lap top-κινητό τηλέφωνο