Find a Job

Web Designer - Λευκωσία

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#IP21832
Type: Full time

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και να προσλάβει για τα κεντρικά γραφεία:

Web Designer - Λευκωσία

Αρμοδιότητες:

Στρατηγική eMarketing

  • Αναπτύσσει concepts & layouts για νέες καμπάνιες & προωθητικές ενέργειες, με βάση τα γενικά brand guidelines.
  • Αναλύει και αξιολογεί τα αποτελέσματα των ενεργειών και τις κινήσεις του ανταγωνισμού προκειμένου να προτείνει και να υλοποιεί νέες ιδέες.
  • Διασφαλίζει την εφαρμογή ενιαίας επικοινωνιακής στρατηγικής σε όλα τα online μέσα επικοινωνίας. (social, email, blogs, google, affiliates, site).

Υλοποίηση Πλάνου Ενεργειών

  • Είναι υπεύθυνος/η για την άριστη εκτέλεση του πλάνου επικοινωνίας.
    • Σχεδιάζει και υλοποιεί landing pages, banners, contests, applications.
    • Σχεδιάζει και υλοποιεί τα newsletters των brands σε συνεργασία με τις ομάδες digital marketing.
    • Προτείνει λύσεις (concepting, wireframing κλπ) για θέματα user experience στα web sites.
  • Παρουσιάζει με δομημένο τρόπο καινοτόμες ιδέες και μεθόδους διαφοροποίησης του brand σε web & mobile περιβάλλον.
  • Συνεργάζεται και δίνει feedback με εσωτερικούς κι εξωτερικούς συνεργάτες / web designers σε σημαντικές πρωτοβουλίες.
  • Εφαρμόζει integrated επικοινωνία σε έναν always-on consumer.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Γραφιστικής ή άλλο συναφή κλάδο
  • Τουλάχιστον 2ετή εμπειρία σε Digital Marketing τμήμα και στην ανάπτυξη campaigns  με προσωπικό portfolio.
  • Γνώση Social Media, Facebook Advertising, PPC, SEO, SEM
  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator και Indesign), UI Standards, HTML/HTML5, CSS/CSS3.
  • Γνώσεις στο online marketing, email marketing, branding, copywriting, ecommerce marketing & inbound marketing.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος).

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Για την ομάδα μας αναζητούμε άτομα με πάθος, ευγένεια και χαμόγελο!

Αν ενδιαφέρεστε να γίνετε μέλος της ομάδας μας και διαθέτετε τα παραπάνω προσόντα, μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο hr_cyprus@public.grδηλώνοντας στο θέμα την θέση και την πόλη για την οποία ενδιαφέρεστε.