Find a Job

Υπεύθυνος Ανάπτυξης Πωλήσεων HORECA & CATERING

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#CL21214
Type: Full time

Εκ μέρους πελάτη μας, ηγετικής εταιρείας στον τομέα FMCG ζητούμε άτομο για την θέση του «Υπεύθυνου Ανάπτυξης  Πωλήσεων HORECA.

Αναφερόμενος στον Επιθεωρητή Πωλήσεων, ο ιδανικός/η υποψήφιος/α θα είναι υπεύθυνος/η για την εξυπηρέτηση και ανάπτυξη του πελατολογίου ευθύνης του στο κανάλι HORECA και Catering.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Αποτελεσματική εξυπηρέτηση των πελατών του βάση συγκεκριμένου προγράμματος επισκέψεων
  • Επιτυχής προώθηση του συνόλου των προϊόντων της εταιρείας
  • Ανάπτυξη των πελατών του τομέα ευθύνης του
  • Διασφάλιση του επιχειρησιακού πλάνου ανάπτυξης πωλήσεων HORECA & CATERING μέσα από τη μέγιστη αξιοποίηση των υφιστάμενων πελατών και προϊόντων, την εύρεση νέων πελατών και την τοποθέτηση νέων προϊοντικών κατηγοριών
  • Ανάλυση των στοιχείων πωλήσεων καθώς και της αγορά ώστε να βγάζει συμπεράσματα και να προβαίνει σε εισηγήσεις και ενέργειες για την αύξηση των πωλήσεων
  • Επίτευξη των Βασικών Δεικτών Απόδοσης (KPIs) βάσει των εκάστοτε περιοδικών στόχων