Find a Job

Λογιστής / Λογίστρια για Λευκωσία

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#UN16985
Type: Full time

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απόφοιτος πανεπιστημίου σε σχετικό κλάδο ή κάτοχος τίτλου Λογιστικής Ανώτερου Επιπέδου (Higher) LCCI ή Α.Α.Τ.
  • Τριετής τουλάχιστον, προηγούμενη πείρα σε σε λογιστικό γραφείο
  • Πολύ καλή χρήση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση στη χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή, περιλαμβανομένων προγραμμάτων Microsoft: επεξεργασίας κειμένου (Word), λογιστικών φύλλων (Excel) και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (Outlook).
  • Πείρα στη χρήση λογισμικών προγραμμάτων λογιστηρίου.

Καθήκοντα:

  • Οργάνωση, διοίκηση και εύρυθμη λειτουργία που αφορά την οικονομική διαχείριση της εταιρείας
  • Λογιστικές εγγραφές σε μηχανογραφημένο πρόγραμμα
  • Ετοιμασία ΦΠΑ
  • Συμφιλίωση τραπεζικών λογαριασμών, πιστωτών και χρεωστών
  • Σύνταξη μηνιαίων και των ετήσιων λογαριασμών.
  • Την προετοιμασία για τυχόν επιστροφές φόρου
  • Ετοιμασία μισθοδοσία και Κοινωνικών Ασφαλίσεων
  • Τη σύνταξη του προϋπολογισμού
  • Την υπογραφή και έκδοση του ισολογισμού και όλων των statements

Για την θέση προσφέρονται:

  • Φιλόξενο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών / 13ος μισθός/ Κοινωνική ασφάλιση

Τα βιογραφικά να στέλνονται στην ηλεκτρονική διεύθυνση: infonsrnc@gmail.com αναφέροντας τη θέση: Λογιστής/2020

Do you want to receive notifications related to new job positions, career and entrepreneurship matters?