Find a Job

Royal Artemis Private Hospital - Υπεύθυνος Τεχνικός Πληροφορικής

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#RA16915
Type: Full time

Ανοικτή θέση εργασίας για Υπεύθυνο Τεχνικό Πληροφορικής

Γίνε και εσύ μέλος της ομάδας του RoyalHospital

Στο Royal Artemis Private Hospital, στα πλαίσια ανάπτυξης και επέκτασης των δραστηριοτήτων μας, αναζητάμε Υπεύθυνο Τεχνικό Πληροφορικής για το τμήμα της Μηχανογράφησης. Είμαστε  ένα από τα πιο σύγχρονα Ιδιωτικά Θεραπευτήρια στην Κύπρο, που παρέχει υψηλής ποιότητας υπηρεσίες υγείας στην πόλη της Πάφου και τις όμορες περιοχές.

Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Βοηθά και αναλαμβάνει την εκτέλεση καθηκόντων σχετικά με την συντήρηση και υποστήριξη του συστήματος πληροφορικής του νοσοκομείου.
  • Αναλαμβάνει την υποστήριξη, εκπαίδευση και καθοδήγηση των χρηστών του μηχανογραφικού συστήματος του νοσοκομείου καθώς και στην χρήση προσωπικών υπολογιστών, εκτυπωτών.
  • Είναι υπεύθυνος για την συντήρηση και διαχείριση τηλεπικοινωνιακών δικτύων, δικτύων υπολογιστών και προγραμμάτων επικοινωνίας καθώς και για την σύνδεση μηχανογραφικού και τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού.
  • Είναι υπεύθυνος για την επίλυση προβλημάτων στην οργάνωση και λειτουργία των πληροφοριακών συστημάτων του νοσοκομείου.
  • Βοηθάει στην ετοιμασία προγραμμάτων λογισμικού σύμφωνα με τα ισχύοντα πρότυπα στην τροποποίηση και συντήρηση υφιστάμενων προγραμμάτων λογισμικού και στην ετοιμασία εγχειριδίων οδηγιών για την χρήση και λειτουργία τους.
  • Βασικές γνώσεις δικτύων LAN/WAN, πρωτοκόλλων TCP/IP και τεχνολογικού δικτύου.
  • Γνώση σε θέματα Διαδικτύου (ενημέρωση και αναβάθμιση ιστοσελίδας του νοσοκομείου) καθώς και ηλεκτρονική απεικόνιση των δεδομένων.
  • Γνώση εγκατάστασης λειτουργικών συστημάτων και εφαρμογών.
  • Γνώση βάσεων δεδομένων και σύνταξη SQL.
  • Υπεύθυνος για την διεξαγωγή επιθεωρήσεων και επιτόπιων ερευνών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο στην Πληροφορική η σχετικό Δίπλωμα στην επιστήμη των Ηλεκτρ. Υπολογιστών η την Μηχανική Δικτύων.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, οργανωτική ικανότητα, υπευθυνότητα, ευθυκρισία και ικανότητα ανάληψης ευθύνης.

Τι προσφέρουμε

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ωφελημάτων, αναλόγως πείρας και προσόντων.
  • Ανταγωνιστικό σύστημα κινήτρων (bonus scheme).
  • Οργανωμένο  και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο                                 e-mail: operationmanager@royalhospital.eu

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε στο τηλ: 26961600