Find a Job

Commercial Property Management Specialist in Europe

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#TO16398
Type: Full time

A developing company is looking for a specialist in managing commercial real estate in Europe.

Job Description: Position - Head of Production. Function- property management.

Duties:

  • Selection of tenants and work with tenants.
  • Control over the construction of real estate.
  • Control of the management companies and coordination of their activities.
  • Monitoring the technical condition of buildings and utilities.
  • Monitoring compliance with building norms of the European Union.
  • Checking the safety of construction and real estate.
  • Advice builders on Safety and Compliance with EU Laws.

Qualifications and requirements:

  • Mobility, frequent business trips.
  • Knowledge of Russian and English, German as an advantage.
  • BA or higher in architecture, construction or any other suitable degree.
  • Knowledge of EU real estate laws.
  • The opportunity to work in Cyprus.
  • The ability to move freely around the European Union.
  • Work Experience more than 5 years in a similar position.

Salary and other bonuses:

  • Decent salary and bonuses by agreement.
  • Medical insurance.
  • Opportunity for professional growth.
  • Interesting work with highly qualified specialists.

Please send your resume to: FilialCU@yandex.ru

СпециалистпоуправлениюкоммерческойнедвижимостьювЕвропе

Взарубежную (развивающуюся) компаниютребуетсяспециалистпоуправлениюкоммерческойнедвижимостьювЕвропе.

Описаниеработы: Должность - руководитель производственного направления. Функции- управление недвижимостью.

Обязанности:

  • Подбор арендаторов и работа с арендаторами.
  • Контроль за созданием недвижимости.
  • Контроль за управляющими компаниями и координация их деятельности.
  • Контроль за техническим состоянием зданий и коммунальным сервисом.
  • Контроль за соблюдением строительных норм Европейского Союза.
  • Проверка безопасности строительства и недвижимости.
  • Консультации строителей по вопросам безопасности и соблюдения законов ЕС.

Квалификации и требования:

  • Мобильность в передвижениях, частые командировки.
  • Знание русского и английского языка, желательно и немецкого.
  • Бакалавр или выше в области архитектуры, строительства или в любой другой подходящей области.
  • Знание законов ЕС в сфере недвижимости.
  • Возможность работать на Кипре.
  • Возможность свободно передвигаться по Европейскому Союзу.
  • Опыт работе более 5 лет в аналогичной должности.

Зарплатаидругиебонусы:

  • Достойная заработная плата и премии по договоренности.
  • Медицинская страховка.
  • Возможность профессионального роста.
  • Интересная работа с профессионалами своего дела.

Пожалуйста, отправляйте ваше резюме по адресу: FilialCU@yandex.ru