Find a Job

Brand Manager (Λεμεσό - Λευκωσία)

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#PS13916
Type: Full time

Καθήκοντα / Υπευθυνότητες

  • Σχεδιασμός & Μελέτη Έργων
  • Επιμέτρηση ποσοτήτων έργων και κοστολόγηση
  • Παροχή υπηρεσιών υποστήριξης στα πιο πάνω
  • Σύνταξη μελέτης – προσφοράς για πελάτες
  • Καθορισμός των τιμών προσφοράς του έργου καθώς επίσης και τυχών εκπτώσεις που ίσως δοθούν στον πελάτη
  • Μετά την αποδοχή της προσφοράς από τον πελάτη, η προσφορά μετατρέπεται σε παραγγελία
  • Με την δημιουργία της παραγγελίας ενημερώνεται το λογιστήριο για άνοιγμα μερίδας πελάτη
  • Παράδοση παραγγελίας στο τεχνικό τμήμα για οργάνωση των διαδικασιών που θα ακολουθήσουν
  • Αρχειοθέτηση προσφορών σε ιδιώτες
  • Αρχειοθέτηση προσφορών για κυβερνητικά έργα
  • Αρχειοθέτηση παραγγελιών σε ιδιώτες
  • Αρχειοθέτηση παραγγελιών για κυβερνητικά έργα
  • Ετοιμασία τελικών αποτυπωτικών σχεδίων σε ηλεκτρονική μορφή
  • Παράδοση τελικών αποτυπωτικών σχεδίων στο τεχνικό τμήμα για περαιτέρω διαδικασίες
  • Ετοιμασία εγγράφων για συντήρηση υφιστάμενων έργων
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων για συντήρηση υφιστάμενων έργων
  • Διατήρηση αρχείου περιοδικών σχετικών με τα προϊόντα (magazine file)
  • Καθημερινή εποπτεία των δραστηριοτήτων του γενικού διευθυντή ώστε να παρέχει την απαιτούμενη βοήθεια
  • Αναθεώρηση των τιμών κάποιον προϊόντων στην προσφορά του πελάτη και αναπροσαρμογή της τιμής έκπτωσης (σε ειδικές περιπτώσεις)
  • Εξετάζει τις προσφορές και τις παραγγελίες
  • Καθημερινή ενημέρωση του γενικού διευθυντή για τηλεφωνήματα που έγιναν εν απουσία του καθώς επίσης και για τηλεφωνήματα που δεν μπορούσε να απαντήσει
  • Προετοιμασία σχεδίων για συντήρηση κυβερνητικών έργων
  • Ενδελεχής έλεγχος εντύπου προσφοράς με επικέντρωση στην ημερομηνία λήξης της προσφοράς καθώς επίσης και το είδος των συστημάτων που χρειάζεται το έργο
  • Δημιουργία καταλόγου με τα διάφορα προϊόντα που εμπορεύεται η εταιρεία
  • Ενημέρωση του λογιστικού προγράμματος για εισαγωγή νέων μοντέλων προϊόντων
  • Ενημέρωση του κατάλογου προϊόντων με τα νέα μοντέλα
  • Μελέτη των ημικρατκών εγγράφων προσφοράς, σημειώσεις κυριοτέρων σημείων, ετοιμασία δομής, διεκπεραίωση προσφοράς και διευθέτηση έγκυρης και έγκαιρης παράδοσης της

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Ανώτατης Σχολής στον τομέα του Marketing ή της Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Ελληνικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office, κυρίως Excel)
  • Γενικές γνώσεις Digital Marketing
  • Στρατηγική σκέψη, δημιουργικότητα και όραμα, ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Άριστες ικανότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Ικανότητα κατανόησης, ελέγχου και προγραμματισμού της στρατηγικής της εταιρίας
  • Άριστες επικοινωνιακές σχέσεις

Διάρκεια εργοδότησης: Μόνιμη

Μισθός : πολύ ικανοποιητικός , αναλόγως προσόντων και πείρας.

Παρέχεται συνεχής εκπαίδευση σε ένα σύγχρονο περιβάλλον με μοντέρνους τρόπους εργασίας και αντιλήψεις.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@piperaris.com  δηλώνοντας ξεκάθαρα στο θέμα την θέση για την οποία ενδιαφέρονται.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρως εμπιστευτικού χειρισμού.