Find a Job

IMH - Summit Producer

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#IM13784
Type: Full time

Η IMH, μέσα στο πλαίσιο της επέκτασής του τμήματος συνεδρίων, ζητά να προσλάβει

Λειτουργό Ανάπτυξης Συνεδρίων (Summit Producer)

Καθήκοντα:

  • Έρευνα για εντοπισμό και ανάπτυξη θεμάτων συνεδρίων
  • Ανάπτυξη επιστημονικού περιεχομένου συνεδρίων
  • Αναζήτηση κατάλληλου χώρου καθώς και λήψη προσφορών για τη διοργάνωση εκδηλώσεων
  • Ετοιμασία προσκλήσεων για τις διάφορες εκδηλώσεις
  • Εντοπισμός και επαφή με ομιλητές
  • Διασφάλιση των προωθητικών ενεργειών μάρκετινγκ για την εκδήλωση στα ΜΜΕ
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα στελέχη του τμήματος ως προς την ανάπτυξη νέων εκδηλώσεων ανάλογα με τις ανάγκες που προκύπτουν
  • Συντονισμός με τα τμήματα μάρκετινγκ (για προώθηση των συνεδρίων),εμπορικό (για εξεύρεση χορηγών και συμμετεχόντων), και operations (για οργάνωση των συνεδρίων)

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο σε Events Management / Οικονομικών / Management / Νομικά / Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε άλλο σχετικό κλάδο
  • Προηγούμενη εργασιακή πείρα (όχι απαραίτητα σε συνέδρια),θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Εξαίρετη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας (προφορικώς και γραπτώς)
  • Γνώση του επιχειρηματικού περιβάλλοντος και των επιχειρήσεων, τόσο στην Κύπρο όσο και στο εξωτερικό
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και χρήση διαδικτύου
  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ομαδικότητα
  • Ευελιξία
  • Προσαρμοστικότητα
  • Ενσυναίσθηση

Απολαβές:

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Βιογραφικό Σημείωμα και πληροφορίες

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στην

ηλεκτρονική διεύθυνση vacancy@imhbusiness.comμε την ένδειξη

«SP2020», μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2020.

Ατομικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο με όσους

πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα

Τηλ.: +35722505555 | Φαξ.: +35722679820 | www.imhbusiness.com