Find a Job

Café La Mode - Μάγειρες - Λευκωσία

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#VL13756
Type: Full time

Η αλυσίδα εστιατορίων Café LaMode, μέλος του Ομίλου VoicilaMode αναζητά Μάγειρες

Καθήκοντα

  • Ετοιμάζει τα πιάτα ακολουθώντας με ακρίβεια τις πρότυπες συνταγές (standardization) και διασφαλίζοντας την ποιότητα του φαγητού
  • Συντονίζει τις εργασίες στην κουζίνα και φροντίζει για την καθαριότητα στον χώρο
  • Ετοιμάζει το mise en place της δουλείας για την ημέρα
  • Εφαρμόζει τις απαιτήσεις και διαδικασίες του HACCP για θέματα υγείας και ασφάλειας και ακολουθεί τους κανόνες προσωπικής υγιεινής
  • Διασφαλίζει την σωστή αποθήκευση των προϊόντων, τις παραγγελίες και την διαχείριση του αποθέματος των υλικών για να αποφεύγονται σπατάλες
  • Συνεργάζεται αποτελεσματικά με τους συναδέλφους του για την παροχή καλής εξυπηρέτησης των πελατών

Προσόντα

  • Απόφοιτοι σχετικής σχολής