Find a Job

Commercial Officer

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#IM13278
Type: Full time

Η ΙΜΗ είναι ο μεγαλύτερος οργανισμός μεταφοράς γνώσης και πληροφόρησης στα στελέχη της κυπριακής αγοράς. Οι υπηρεσίες της περιλαμβάνουν διοργάνωση συνεδρίων, σεμιναρίων, ημερίδων και εμπορικών εκθέσεων, ειδικευμένα business media, digital media καθώς και συμβουλευτικές υπηρεσίες ανθρώπινου κεφαλαίου.
H IMH εκδίδει τα μοναδικά business περιοδικά στην Κύπρο. Πρόκειται για το μηνιαίο IN Business και το αγγλόφωνο περιοδικό GOLD, τα οποία διαβάζονται από δεκάδες χιλιάδες στελέχη, μάνατζερ και επιχειρηματίες – Κύπριους και ξένους. Διαχειρίζεται, επίσης, το IN Business Portal (www.inbusinessnews.com) , το GOLD Portal (www.goldnews.com.cy) και το Reporter (www.reporter.com.cy).

Η ΙΜΗ ζητά να προσλάβει: Λειτουργό Εμπορικού Τμήματος

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Υποστήριξη & Ανάπτυξη υπάρχοντος και νέου πελατολογίου
  • Υλοποίηση της στρατηγικής της Εμπορικής Δ/νσης και του ατομικού προϋπολογισμού πωλήσεων
  • Παρακολούθηση εξέλιξης προσφορών σε διαγωνισμούς
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Ενημέρωση προς τους πελάτες για τα καινούργια προϊόντα
  • Υπεύθυνος για την προώθηση των συνεδρίων, εκθέσεων και εκδόσεων στην αγορά καθώς και την προσέλκυση πελατών
  • Υπεύθυνος ώστε να αυξήσει τις πωλήσεις και το πελατολόγιο της εταιρίας
  • Υπεύθυνος για τον προγραμματισμό συναντήσεων με πιθανούς ή και υφιστάμενους πελάτες

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο και Μεταπτυχιακό στους κλάδους των Οικονομικών / Διοίκηση Επιχειρήσεων / Μάνατζμεντ / Finance / Λογιστικής / Νομικά / ή σε άλλο συναφή κλάδο
  • Γνώση του επιχειρηματικού περιβάλλοντος και των επιχειρήσεων, στην Κύπρο
  • Προηγούμενη εμπειρία σε Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας (προφορικώς και γραπτώς)
  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και χρήση διαδικτύου
  • Πολύ καλή επαφή με τη διαφημιστική αγορά (διαφημιστικά γραφεία και διαφημιζόμενους
  • Ικανότητα εντοπισμού των επικοινωνιακών αναγκών των πελατών, ικανότητα δημιουργίας σύνθετων λύσεων και προτάσεων σε πελάτες, ικανότητα διαπραγμάτευσης

Απολαβές

Προσφέρεται ένα ολοκληρωμένο πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν Βιογραφικό Σημείωμα μέχρι τις
20 Δεκεμβρίου 2019 στην ηλεκτρονική διεύθυνση vacancy@imhbusiness.com  με την ένδειξη «Commercial 2019».
Ατομικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο
με όσους πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα