Find a Job

Cytacom Solutions - 4 θέσεις Αναρριχητών

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#CA12779
Type: Full time

Η Cytacom Solutions, θυγατρική εταιρεία της Cyta, δέχεται αιτήσεις για 4 θέσεις Αναρριχητών.

Οι θέσεις θα αφορούν εκτέλεση εργασιών Παγκύπρια, αναλόγως των αναγκών της εταιρείας.

Καθήκοντα:

  • Αναρρίχηση και εργασίες εγκατάστασης, αφαίρεσης και επιδιόρθωσης εξοπλισμού σε πυλώνες, ιστούς και πύργους ύψους μέχρι 70 μέτρα.
  • Ανάγνωση/Μελέτη Τεχνικών σχεδίων και Φυλλαδίων Εξοπλισμού στα ελληνικά ή/και αγγλικά.
  • Συντονισμός ομάδας ατόμων για την εκτέλεση έργων εγκατάστασης Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού καθώς και άλλων συνεργατών της Cyta όπως πχ Οδηγούς Γερανοφόρων Οχημάτων.
  • Οποιαδήποτε άλλη εργασία ή έργο που απορρέουν από τα πιο πάνω καθήκοντα.

Διάρκεια εργοδότησης

Μονοετές συμβόλαιο εργοδότησης με δυνατότητα ανανέωσης, κατά την απόλυτη κρίση της Cytacom Solutions.

Μέρες / Ώρες Εργασίας:

Πέντε ημέρες την εβδομάδα συμπεριλαμβανομένων Σαββάτου και Κυριακής και επίσημων αργιών της CytaCom, 40 ώρες την εβδομάδα (μέγιστος χρόνος 48 ώρες συμπεριλαμβανομένων των υπερωριών). Νοείται ότι θα καθορίζεται τουλάχιστον μία ημέρα ανάπαυσης (day off) την εβδομάδα.

Απολαβές και Ωφελήματα:

  • Ακαθάριστος μηνιαίος μισθός €1.100.
  • Υπερωρίες €7,90 / ώρα (Καθημερινές και Σαββατοκυρίακα)
  • 13ος μισθός
  • Ταμείο Προνοίας
  • Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • 21 μέρες ετήσια άδεια

Απαιτούμενα Προσόντα/Γνώσεις/Ικανότητες:

  • Απολυτήριο Σχολής Μέσης Εκπαίδευσης με βαθμό μεγαλύτερο του 13/20
  • Καλή Γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άδεια οδηγού (χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων)

Σημειώνεται ότι θα θεωρηθεί/ουν ως πλεονέκτημα:

  1. Κάτοχος αναγνωρισμένου διπλώματος τριτοετούς μεταλυκειακής φοίτησης στον κλάδο ηλεκτρονικής ή ηλεκτρολογίας ή δικτυών ηλεκτρονικής επικοινωνίας ή ισότιμα ή και υπέρτερα προσόντα.
  2. Κάτοχος τριετούς εμπειρίας σε έργα που απαιτούν αναρρίχηση σε πύργους ύψους μέχρι 70 μέτρα.
  3. Κάτοχος πιστοποιητικού εκπαίδευσης το οποίο να συνάδει με τα Αμερικανικά ή/ και Ευρωπαϊκά πρότυπα (IRATA/ FISAT/ Άλλο Ισοδύναμο) για εργασίες σε πυλώνες, ιστούς και πύργους.
  4. Υποβολή βιβλιαρίου Εργασιών (Log book) για πιστοποίηση της πείρας.
  5. Πιστοποιητικό άδειας ηλεκτρολόγου για ηλεκτρικές εγκαταστάσεις του Τμήματος Ηλεκτρομηχανολογικών Υπηρεσιών.

Προϋποθέσεις

  • Πολύ καλή κατάσταση υγείας και φυσική καταλληλότητα σε βαθμό που να επιτρέπουν τη διεκπεραίωση των καθηκόντων της θέσης, αποτελούν ουσιαστικές και καθοριστικές προϋποθέσεις εργοδότησης οι οποίες απαιτούνται και θα αξιολογηθούν κατά την πρόσληψη και κατά την διάρκεια της εργοδότησης. Στις προϋποθέσεις αυτές περιλαμβάνεται και ο Δείκτης Μάζας Σώματος (ΔΜΣ) με μέγιστο όριο 30, με βάση διεθνή πρότυπα/πρακτικές.
  • Πολίτης της Κυπριακής Δημοκρατίας ή πολίτης άλλου κράτους μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης ή άτομο που είναι σύζυγος ή τέκνο πολίτη της Κυπριακής Δημοκρατίας ή πολίτη άλλου κράτους μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης και που έχει τη συνήθη διαμονή του στην Κύπρο.
  • Για υποψήφιο που δεν είναι πολίτης της Κυπριακής Δημοκρατίας αλλά είναι πολίτης της ΕΕ θα πρέπει να υποβληθεί αντίγραφο της «Βεβαίωσης Εγγραφής» στο Αρχείο Πληθυσμού και Μετανάστευσης του Υπουργείου Εσωτερικών με βάση τον περί του Δικαιώματος των Πολιτών της Ένωσης και των Μελών των Οικογενειών τους να Κυκλοφορούν και να Διαμένουν Ελεύθερα στη Δημοκρατία Νόμο του 2007 (Ν. 7(I)/2007), ως τροποποιήθηκε.
  • Ηλικία άνω των 18 ετών.
  • Λευκό ποινικό μητρώο το οποίο θα πρέπει να υποβληθεί μόλις ζητηθεί.
  • Εκπλήρωση των στρατιωτικών υποχρεώσεων στην ΕΦ ή νόμιμη απαλλαγή από αυτές ή συμπλήρωση άοπλης θητείας ή εναλλακτικής πολιτικής κοινωνικής υπηρεσίας όπου ισχύει, νοουμένου ότι πρόκειται για πολίτη της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να συμπληρώσουν αίτηση ηλεκτρονικά στον πιο κάτω σύνδεσμο το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 14:00 επισυνάπτοντας και τα σχετικά πιστοποιητικά σε μορφή pdf/jpg, βιογραφικό σημείωμα, αποδεικτικά πείρας, εκπαίδευσης και βιβλιάριο εργασιών. Δεκτές θα γίνονται μόνο οι αιτήσεις που υποβάλλονται ηλεκτρονικά, μέχρι την πιο πάνω ημερομηνία.

Τα προσόντα και προϋποθέσεις θα πρέπει να πληρούνται κατά την τελευταία ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων, δηλαδή τις 29 Νοεμβρίου 2019. Σε προσωπική συνέντευξη / πρακτική εξέταση θα κληθεί ο τετραπλάσιος των διαθέσιμων θέσεων αριθμός υποψηφίων, που πληροί τα απαιτούμενα προσόντα και προϋποθέσεις της προκήρυξης. Σημειώνεται ότι κατά την πρακτική εξέταση θα εξεταστεί η ικανότητα αναρρίχησης και εργασίας σε ύψος, για να διαπιστωθεί η καταλληλότητα ή μη άσκησης των καθηκόντων.

Τονίζεται ότι η ενημέρωση των υποψηφίων, στα διάφορα στάδια της διαδικασίας, θα γίνεται μέσω ηλεκτρονικών μηνυμάτων (e-mails) ή/και γραπτών μηνυμάτων (sms) με βάση τα στοιχεία που δηλώνουν στην αίτησή τους. Παρακαλούνται οι υποψήφιοι να ελέγχουν το Spam/Junk Folder στο ηλεκτρονικό τους ταχυδρομείο (email), καθώς και ότι δεν υπάρχει φραγή στο κινητό τους τηλέφωνο για παραλαβή των γραπτών μηνυμάτων (sms).

Τονίζεται ότι είναι ευθύνη των αιτητών να ενημερώσουν την Cytacom Solutions, σε περίπτωση που τα στοιχεία επικοινωνίας τους διαφοροποιηθούν σε οποιοδήποτε στάδιο σε σχέση με αυτά που θα υποβάλουν αρχικά στην αίτησή τους. Αυτό θα πρέπει να γίνει μέσω της αποστολής ηλεκτρονικού μηνύματος στο career@cytacom.com, στο οποίο θα πρέπει να αναγράψουν τα εξής στοιχεία: ονοματεπώνυμο, αριθμό ταυτότητας και τα στοιχεία επικοινωνίας που έχουν διαφοροποιηθεί. Σε αντίθετη περίπτωση ενδέχεται να αποκλειστούν από τη διαδικασία αφού δεν θα είναι εφικτός ο εντοπισμός τους από τη Cytacom Solutions.

Η Cytacom Solutions ουδεμία ευθύνη φέρει για τον μη εντοπισμό ή/και ενημέρωση υποψηφίων σε περίπτωση διαφοροποίησης των στοιχείων επικοινωνίας τους ή / και αδυναμίας επικοινωνίας για λόγους που αφορούν ευθύνη υπό τον έλεγχο του υποψηφίου (π.χ. φραγή στη λήψη μηνυμάτων, μη έλεγχος όλων των φακέλων μηνυμάτων του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου κ.ά.).

Σημειώνεται ότι τα προσωπικά δεδομένα των αιτητών δύναται να τηρούνται σε αρχείο και η επεξεργασία τους θα γίνεται σύμφωνα με τον Ευρωπαικό Κανονισμό για την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα 2016/679 (εφεξής “ Κανονισμός GDPR”) και την σχετική Πολιτική της Cytacom Solutions.

Για οποιεσδήποτε πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποτείνονται μέσω της αποστολής ηλεκτρονικού μηνύματος στο career@cytacom.com.