Find a Job

Symeonides Fashion House Ltd - Λειτουργός Ασφάλειας και Υγείας

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#SF11076
Type: Full time

Λειτουργός Ασφάλειας και Υγείας

Η εταιρεία Symeonides Fashion House Ltd, ζητά να προσλάβει Λειτουργό Ασφάλειας και Υγείας.

Καθήκοντα:

  • Έλεγχος και διαχείριση κάθε ζητήματος που αφορά την ασφάλεια και υγεία των εργαζομένων στις εγκαταστάσεις της εταιρείας
  • Εκπαίδευση του προσωπικού στις πρακτικές ασφαλείας και υγείας, τις πρώτες βοήθειες, τις τεχνικές πρόληψης ατυχήματος και όλα τα επι μέρους θέματα ασφάλειας και υγείας
  • Ανάπτυξη πολιτικών μείωσης των ρίσκων στον εργασιακό χώρο, σύνταξη και διατήρηση εγχειριδίων, πρωτόκολλών και σχέδια λειτουργιας για την ασφαλή και σωστή πρακτική που πρέπει να ακολουθείται σε κάθε δραστηριότητα στο χώρο εργασίας
  • Ανάπτυξη πολιτικών και κανονισμών ασφάλειας που περιλαμβάνουν το σχέδιο έκτακτης ανάγκης, την ανάπτυξη διαδικασιών για την ασφάλεια των εργασιακών χώρων, τον σωστό χειρισμό επικίνδυνων υλικών ή μηχανημάτων
  • Τήρηση, εφαρμογή και ανάπτυξη ασφάλειας και υγείας στις εγκαταστάσεις και στα υποστατικά της εταιρείας
  • Να διενεργεί επιθεωρήσεις και να υποβάλει συστάσεις

Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Μηχανολογίας ή σε άλλο συναφή κλάδο με την Επαγγελματική Ασφάλεια και Υγεία