Ψάξε τώρα

Sales Operations Administrator

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#ET06168
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

SALESOPERATIONSADMINISTRATOR

Η εταιρεία E.NeophytouTradingCoLtd, η μεγαλύτερη εταιρεία ξηρών καρπών και αποξηραμένων φρούτων στην Κύπρο, ζητά να προσλάβει άτομο για την θέση του «SalesOperationsAdministratorγια την Υποστήριξη του Τμήματος Πωλήσεων, με έδρα τη βιομηχανική περιοχή Ιδαλίου στη Λευκωσία.

Η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή Πωλήσεων με σκοπό την υποστήριξη του Τμήματος Πωλήσεων για την βέλτιστη απόδοση της λειτουργίας του τμήματος και την επίτευξη των στόχων πωλήσεων και κερδοφορίας της εταιρείας.

Κύριες Αρμοδιότητες:

·        Δημιουργεί και παρακολουθεί τις διαδικασίες και τα εργαλεία αξιολόγησης της απόδοσης του Τμήματος Πωλήσεων

·        Αναλύει τα στοιχεία πωλήσεων ώστε να βγάζει συμπεράσματα και να προβαίνει σε εισηγήσεις για την αύξηση των πωλήσεων

·        Παρέχει τακτική πληροφόρηση στους Επαρχιακούς Διευθυντές Πωλήσεων και Πωλητές  για την πρόοδο τους έναντι των ομαδικών/ατομικών στόχων πωλήσεων επισημαίνοντας πιθανά σημεία βελτίωσης και ευκαιρίες ανά πελάτη

·        Σχεδιάζει και διατηρεί αναφορές Βασικών Δεικτών Απόδοσης (KPIs) βάσει των αναγκών και απαιτήσεων του τμήματος πωλήσεων

·        Aναπτύσσει και παράγει τόσο τυποποιημένες όσο και ειδικές αναφορές πωλήσεων

·        Παρακολουθεί και υποστηρίζει την αποτελεσματική υλοποίηση του ετήσιου πλάνου Πωλήσεων & Marketing στην αγορά καθώς και το επιχειρησιακό πλάνο ανά πελάτη μέσω συγκεκριμένων διαδικασιών παρακολούθησης back-office

·        Πραγματοποιεί τακτικές επισκέψεις στην αγορά ώστε να αποκτά την «πραγματική οπτική γωνία» όσον αφορά στη δυναμική των αγορών και των καταναλωτών

·        Συμμετέχει στις συναντήσεις με τους KeyAccount πελάτες ώστε να παρακολουθεί και να διασφαλίζει την εφαρμογή του συμφωνημένου επιχειρησιακού πλάνου