Ψάξε τώρα

Λογιστής/τρια σε Όμιλο Εταιριών

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#AT53331
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Ζητείται Λογιστής/τρια σε 'Όμιλο Εταιριών (2 εταιρείες) με έδρα το γραφείο στην Λεμεσό, για μόνιμη - πλήρη απασχόληση, για την διαχείριση λογιστηρίου αρχιτεκτονικού γραφείου και μικρής ξενοδοχειακής μονάδας (στο λογιστήριο εργάζεται ακόμη 1 άτομο)

Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγράφων στο λογισμικό πρόγραμμα της εταιρίας

  • Έλεγχος και ετοιμασία τιμολογίο και εισπράξεων.

  • Έλεγχος και συμφιλίωση λογαρισμών, τραπεζικών λογαριασμών, ταμέιου (Petty cash), Πιστωτών & Χρεωστών

  • Προετοιμασία και έλεγχος δηλώσεων ΦΠΑ και άλλων συναφών υποχρεώσεων.

  • Έλεγχος και ανανέωση αδειών κυκλοφορρίας εταιριακών αυτοκινήτων, ασφαλειών, αδειών λειτουργίας κλπ.

  • Ετοιμασία καταστάσεων και αναφορών για ετήσια Αudit

  • Μηνιαία έλεγχοι και συνεργασία με ελεγκτικό γραφείο

  • Γενική διεκπεραίωση άλλων καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου

Προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου ή κάτοχος Δίπλωματος Λογιστικής / ΑCA / ACCΑ / LCCI

  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

  • Άριστη γνώση Η / Υ ιδιαίτερα προγράμματα Microsoft Word and Excel