Ψάξε τώρα

Inventory and Costing Controller

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#AT51258
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η Argosy Trading Company Ltd, θυγατρική της δημόσιας εταιρείας Cyprus Trading Corporation Plc, μέλος του Ομίλου CTC που ασχολείται με την εισαγωγή και εμπορία διεθνώς αναγνωρισμένων προϊόντων ευρείας κατανάλωσης, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη στη θέση Inventory and Costing Controller.

Γενικά Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Ευθύνη για τη λογιστική διαχείριση των αποθεμάτων στο σύστημα ERP της Εταιρείας.
  • Ετοιμασία αναφορών σε σχέση με τα αποθέματα και την κοστολόγηση των προϊόντων.
  • Συλλογή ιστορικών δεδομένων και προετοιμασία εκτιμήσεων.
  • Συνεργασία και επικοινωνία με άλλα τμήματα εντός της Εταιρείας για επίλυση προβλημάτων που προκύπτουν και για επικύρωση πληροφοριών όσο αφορά τα κόστη των αποθεμάτων.
  • Προετοιμασία αναλύσεων σχετικά με τα αποθέματα και υποστήριξη για τη διαχείριση των αποθεμάτων.
  • Ετοιμασία και ερμηνεία αναλύσεων, εντοπισμός τάσεων και ζητημάτων και προτάσεις για εναλλακτικές λύσεις για την υποστήριξη των επιχειρηματικών στόχων.
  • Υποστήριξη, παρακολούθηση και εφαρμογή διαδικασιών καταμέτρησης και καταστροφής αποθεμάτων της Εταιρείας.
  • Παροχή στήριξης στον εντοπισμό βραδυκίνητων αποθεμάτων και πιθανών κινδύνων.

Απαιτούμενα Προσόντα και Δεξιότητες:

  • Πτυχίο Λογιστικής, Οικονομικών ή άλλου συναφούς κλάδου απαραίτητο.
  • Εργασιακή εμπειρία σε παρόμοια θέση διαχείρισης αποθεμάτων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Προηγούμενη εμπειρία σε λογιστήριο τουλάχιστον 4 χρόνια είναι απαραίτητη.
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και ιδιαίτερα Microsoft Excel.
  • Γνώση Microsoft Dynamics NAV και Power BI θεωρούνται ως επιπρόσθετα προσόντα.
  • Ισχυρές αναλυτικές δεξιότητες, ικανότητα συλλογής, οργάνωσης, ανάλυσης και διάδοσης σημαντικών όγκων πληροφορίας με έμφαση στη λεπτομέρεια και την ακρίβεια.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας.
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Δεξιότητες διαχείρισης χρόνου.

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων, συνεχής εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.

Στα πλαίσια της δέσμευσης μας για προστασία των προσωπικών σας δεδομένων, παρακαλούμε όπως υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω της ιστοσελίδας https://ctcgroup.com/careers/ μέχρι τις 16 Απριλίου 2023. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας μόνο σε περίπτωση που έχετε επιλεγεί ως υποψήφιος/α για τη συγκεκριμένη θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις σχετικές με νέες θέσεις εργασίας, θέματα καριέρας και επιχειρηματικότητας;