Ψάξε τώρα

Λογοπαθολόγος – Λογοθεραπευτής/ρια

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#CA50758
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Ο Παγκύπριος Σύνδεσμος Σπάνιων Γενετικών Παθήσεων “Μοναδικά Χαμόγελα” προκηρύσσει θέση πλήρης απασχόλησης Λογοπαθολόγου – Λογοθεραπευτή.

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο Λογοθεραπείας
  • Μεταπτυχιακό στη Λογοθεραπεία-Λογοπαθολογία (θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια κλινικής εμπειρίας λογοθεραπευτικής παρέμβασης σε παιδιά
  • Άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος από το Συμβούλιο Εγγραφής Λογοπαθολόγων Κύπρου ή κατοχή προσόντων που επιτρέπουν να καταστεί μέλος του Μητρώου εγγραφής Λογοπαθολόγων Κύπρου
  • Εγγεγραμμένο μέλος στο Σύλλογο Λογοπαθολόγων Κύπρου ή κάτοχος προσόντων που επιτρέπουν να καταστεί μέλος του Συλλόγου Εγγεγραμμένων Λογοπαθολόγων Κύπρου
  • Ενδιαφέρον για έρευνα στον τομέα της λογοθεραπευτικής παρέμβασης σε παιδιά με σπάνια γενετικά σύνδρομα
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλές διαπροσωπικές ικανότητες
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Ομαδικό πνεύμα

Βασικά καθήκοντα

  • Στενή συνεργασία με τον επιστημονικό επόπτη της ειδικότητας κατά την αξιολόγηση
  • Κατάρτιση και εφαρμογή θεραπευτικού προγράμματος σε συνεργασία με τον επιστημονικό επόπτη της ειδικότητας
  • Συνεργασία με άλλους επαγγελματίες που θα συμμετέχουν στη διεπιστημονική ομάδα του παιδιού
  • Συνθεραπείες με επαγγελματίες άλλων ειδικοτήτων που θα συμμετέχουν στη διεπιστημονική ομάδα του παιδιού
  • Συμμετοχή σε πολυθεματικές συναντήσεις

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν τα ακόλουθα:

  • Επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος
  • Βιογραφικό σημείωμα στο οποίο να φαίνεται η κλινική εμπειρία τους
  • Αποδεικτικά στοιχεία των προσόντων τους
  • Συστατική επιστολή (σχετική με την περιγραφή της θέσης)
  • Πιστοποιητικό - Αρχείο Καταδικασθέντων για Σεξουαλικά Αδικήματα εναντίον Ανηλίκων (Ν.91(Ι)14)

Οι αιτήσεις θα πρέπει να σταλούν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (σε μορφή.pdf ή .doc) στο admin@monadikacenter.com.cy το αργότερο μέχρι τις 24/03/2023.