Ψάξε τώρα

Sales Assistant

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#TB48571
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

The Body Shop is currently recruiting Sales Assistant based in Nicosia. The successful candidate will be expected to engage with customers, building rapport, driving brand awareness, assisting in finding solutions to client’s needs and working to maximize the profitability of the brand and promoting a positive image for The Body Shop. The candidates must be bilingual in English and Greek

Job Responsibilities:

  • Present products to clients with sales aspect and enthusiastic approach in accordance with the company specifications and guidelines
  • Attend necessary product and staff training seminars when required

Requirements:

  • Excellent customer service skills
  • Good understanding of technology / good PC skills
  • Ability to establish and maintain good working relationships
  • Enjoy working as part of a team
  • Have passion for the Health & Beauty Industry
  • Experience in a similar role will be considered an advantage
  • Education within the beauty and/or cosmetic industry will also be considered an advantage

Salary 1000 € Net

Interested applicants should apply by email to info@bonsaigroup.com.cy with the REF Office Assistant

For any queries, please call 25713103

To The Body Shop ζητά για άμεση πρόσληψη βοηθό λιανικής πώλησης με βάση την Λευκωσία. Οι υποψήφιες/υποψήφιοι πρέπει να μιλούν άριστα Ελληνικά και Αγγλικά.

Καθήκοντα και υποχρεώσεις:

  • Προώθηση των προϊόντων στους πελάτες πάντα ακολουθώντας τους κανόνες της εταιρείας
  • Παρακολούθηση σεμιναρίων για τα προϊόντα της εταιρίας
  • Άριστη ικανότητα στην εξυπηρέτηση πελατών

Προσόντα:

  • Καλή γνώση της τεχνολογίας / ικανότητα χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή
  • Ικανότητα δημιουργίας και διατήρησης άρτιων συνθηκών εργασίας
  • Ικανότητα ομαδικής εργασίας
  • Να έχει πάθος για τον τομέα Υγείας και Ομορφιάς
  • Εμπειρία στο χώρο των πωλήσεων θα θεωρηθεί σαν επιπρόσθετο προσόν
  • Ακαδημαϊκό δίπλωμα στον τομέα Υγείας και Ομορφιάς θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Μισθός 1000 € καθαρά

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στοinfo@bonsaigroup.com.cyμε την επισήμανση Βοηθός Γραφείου

Για πληροφορίες παρακαλώ καλέστε στο 25713103