Ψάξε τώρα

Πολιτικός Μηχανικός

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#AJ47128
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Γενικά Προσόντα:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού από αναγνωρισμένο ακαδημαϊκό ίδρυμα
  • Ελάχιστη εμπειρία 3 ετών σαν δομοστατικός μηχανικός στη μελέτη κτηρίων από οπλισμένο σκυρόδεμα και μεταλλικών κατασκευών
  • Πολύ καλή γνώση του λογισμικού ETABS, ή/και άλλων προγραμμάτων στατικής ανάλυσης και δομοστατικού σχεδιασμού
  • Εμπειρία στη χρήση σχεδιαστικών λογισμικών Revit και AutoCAD
  • Εμπειρία στη χρήση ευρωκωδίκων και αντισεισμικού σχεδιασμού
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)

Δεξιότητες:

  • Ομαδική εργασία
  • Επίλυση προβλημάτων
  • Διαχείριση εργασίας υπό πίεση
  • Προσοχή στις λεπτομέρειες

Βασικά Καθήκοντα:

  • Εκπόνηση στατικών μελετών κτηρίων
  • Ετοιμασία στατικών σχεδίων και τεύχους μελέτη
  • Επιβλέψεις εργοταξίων

Ωφελήματα και Απολαβές:

  • Μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@pericleous.com.cy

Θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις σχετικές με νέες θέσεις εργασίας, θέματα καριέρας και επιχειρηματικότητας;