Ψάξε τώρα

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#SL41180
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η Suntechnics Ltd, θυγατρική του ομίλου Green Energy, εξειδικεύεται στην κατασκευή, διαχείριση, λειτουργία και συντήρηση φωτοβολταϊκών πάρκων. Η εταιρεία έχει ως έδρα τη Λεμεσό, με Παγκύπρια δραστηριοποίηση.

Η εταιρεία λόγω επέκτασης των δραστηριοτήτων της, ζητά να προσλάβει δυο Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς, για πλήρη απασχόληση.

Απαιτούμενα προσόντα και εμπειρία:

  • Πτυχίο ΑΤΙ, ΤΕΙ, Πανεπιστημίου ή άλλης ισότιμης σχολής στον κλάδο της Ηλεκτρολογίας.
  • Εμπειρία σε φωτοβολταϊκά συστήματα
  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος (ΕΤΕΚ).
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Office, Autocad).
  • Άδεια οδήγησης.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
  • Ακέραιος, έμπιστος, επικοινωνιακός και ομαδικός χαρακτήρας.

Υπευθυνότητες / Καθήκοντα :

  • Προληπτική συντήρηση Φωτοβολταϊκών Πάρκων (μετρήσεις με εξιδεικευμένα όργανα).
  • Επιδιόρθωση βλαβών σε ηλεκτρολογικό εξοπλισμό και μετατροπείς τάσης.
  • Τηλεπαρακολούθηση των Φωτοβολταϊκών Πάρκων.
  • Διαχείριση του χρονοδιαγράμματος συντήρησης.

Απαιτούμενες Δεξιότητες:

  • Προγραμματισμός & Οργάνωση
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Σωστή διαχείριση χρόνου
  • Ικανότητα ομαδικής συνεργασίας

Ωφελήματα:

Πακέτο απολαβών:

  1. Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  2. 13μισθοι

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα στο e-mail: info@geg.com.cy (σημειώνοντας τον τίτλο της θέσης για την οποία κάνουν την αίτηση).