Ψάξε τώρα

Ηλεκτρολόγος Τεχνικος

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#SL41179
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η Suntechnics Ltd, θυγατρική του ομίλου Green Energy, εξειδικεύεται στην διαχείριση, λειτουργία και συντήρηση φωτοβολταϊκών πάρκων. Η εταιρεία έχει ως έδρα τη Λεμεσό με Παγκύπρια δραστηριοποίηση.

Λόγω αυξημένου όγκου εργασίας, η εταιρεία ζητά να προσλάβει άμεσα, 2 Service Technician με εμπειρία στα Φωτοβολταικα συστήματα για πλήρη απασχόληση στο κομμάτι λειτουργίας και συντήρησης Φωτοβολταϊκών εγκαταστάσεων.

Απαιτούμενα προσόντα και εμπειρία:

  • Δίπλωμα Ηλεκτρολογίας.
  • Εμπειρία σε φωτοβολταϊκά συστήματα.
  • Γνώση Ελληνικών και Αγγλικών.
  • Γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Word / Excel, Autocad).
  • Άδεια οδήγησης.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Πρόσθετες Ικανότητες:

  • Η εμπειρία σε ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις ή/και προηγούμενη τεχνική εμπειρία.
  • Η εμπειρία στη χρήση διαγνωστικών μηχανήματων όπως πολύμετρα, clamp meters κτλ.) θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Άδεια από την Ηλεκτρομηχανολογική Υπηρεσία (ΗΜΥ), θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Υπευθυνότητα, Ομαδικότητα, Αποτελεσματικότητα, Τιμιότητα.

Υπευθυνότητες / Καθήκοντα :

  • Διεξαγωγή εργασιών προγραμματισμένης συντήρησης των Φ/Β πάρκων.
  • Επιδιόρθωση και καταγραφή των σφαλμάτων στις Φ/Β εγκαταστάσεις.
  • Σύνταξη αναφορών των προγραμματισμένων και των εκτάκτων ελέγχων.
  • Συμμόρφωση με όλα τα πρότυπα και διαδικασίες ασφαλείας και υγείας στον εκάστοτε χώρο εργασίας. (απαραίτητη η χρήση Μέσων Ατομικής Προστασίας (ΜΑΠ) τα οποία παρέχονται από τον εργοδότη).
  • Επίβλεψη υπεργολάβων κατά την εργασία τους για την ποιότητα εργασίας τους.
  • Ικανότητα εργασίας σε Παγκύπρια βάση και διαχείριση πολλαπλών καθηκόντων και έργων.
  • Αλληλεπίδραση με υπεργολάβους και υπεύθυνους μηχανικούς.

Ωφελήματα:

Πακέτο απολαβών:

  1. Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  2. 13μισθοι

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα στο e-mail: info@geg.com.cy (σημειώνοντας τον τίτλο της θέσης για την οποία κάνουν την αίτηση)