Ψάξε τώρα

Public - Project Manager

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#IP24264
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και να προσλάβει για τα κεντρικά γραφεία:

Project Manager - Λευκωσία

Αρμοδιότητες:

  • Υποστηρίζει τις επιχειρηματικές μονάδες μέσω του προσδιορισμού των ευκαιριών και των βελτιώσεων σε ευθυγράμμιση με τα επιχειρηματικά σχέδια και τις γνώσεις των πελατών
  • Θέτει σε προτεραιότητα τα project και ορίζει τους στόχους, το περιεχόμενο, το κόστος, το χρονοδιάγραμμα, τους πόρους και την απόδοση των επενδύσεων σε συνεργασία με τις επιχειρηματικές μονάδες
  • Ελέγχει με τους επικεφαλείς των έργων την πρόοδο κάθε έργου, προσδιορίζει και αξιολογεί τους τομείς καθυστερήσεων και κινδύνων και προτείνει δράσεις
  • Ενημερώνει τη λίστα εργασιών και τροποποιεί βάσει των εισαγωγών, επαληθεύοντας τις ενέργειες και τις συσχετίσεις μεταξύ εργασιών και έργων
  • Προσθέτει εργασίες και σχεδιάζει τη ροή της διαδικασίας των νέων καθηκόντων, με βάση τις ανάγκες του project, τονίζοντας τις αλληλεξαρτήσεις και τα ορόσημα
  • Βοηθά στην προετοιμασία της εβδομαδιαίας παρουσίασης για να δείξει την πρόοδο των project στη Διοικητική Επιτροπή και να διευκολύνει στη λήψη αποφάσεων
  • Συνεργάζεται με τα άλλα μέλη της μονάδας διαχείρισης έργων, για να ευθυγραμμίσει τη συνολική πρόοδο, να εντοπίσει προβλήματα και καθυστερήσεις καθώς και τομείς βελτίωσης για τις διάφορες λειτουργίες
  • Προσδιορίζει με τις επιχειρηματικές μονάδες και το IT τις απαιτήσεις των έργων και το έγγραφο τεχνικών προδιαγραφών
  • Αναπτύσσει εργαλεία και πρακτικές επικοινωνίας για να ενημερώνει/εκπαιδεύει σχετικά με τις νέες διαδικασίες και βελτιώσεις από την υλοποίηση των project. Υποστηρίζει στην εκπαίδευση του οργανισμού σχετικά με το πως να αξιοποιεί με τον καλύτερο τρόπο τα παραδοτέα των project για τη μεγιστοποίηση των αποτελεσμάτων
  • Θέτει στόχους (οικονομικούς και επιχειρηματικούς) για κάθε project και αναπτύσσει τα κατάλληλα KPIs ώστε να ελέγχει την υλοποιήση του κάθε project και την επίδραση στην επιχειρηματική απόδοση

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο σε Project Management, Marketing, Business, Product Development, IT ή αντίστοιχου τομέα
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση, στο Retail
  • Εμπειρία στην ηγεσία και την παράδοση διατμηματικών project και προγραμμάτων με εξειδίκευση στις βέλτιστες πρακτικές διαχείρισης έργων
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και παρουσίασης

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτόμος σκέψη
  • Άριστες αναλυτικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Επιχειρηματική σκέψη

Η εταιρία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συναρπαστική ευκαιρία ανάπτυξης μέσω του ρόλου
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Για την ομάδα μας αναζητούμε άτομα με πάθος, ευγένεια και χαμόγελο!

Αν ενδιαφέρεστε να γίνετε μέλος της ομάδας μας και διαθέτετε τα παραπάνω προσόντα, μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο hr_cyprus@public.gr δηλώνοντας στο θέμα την θέση και την πόλη για την οποία ενδιαφέρεστε.

Θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις σχετικές με νέες θέσεις εργασίας, θέματα καριέρας και επιχειρηματικότητας;