Ψάξε τώρα

Τεχνικός Εγκαταστάσεων Security (Λεμεσό)

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#PS21930
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Ικανότητα χειρισμού δύσκολων πελατών
  • Μεθοδικότητα
  • Σωστός καθημερινός προγραμματισμός
  • Τεχνικές γνώσεις υλικών
  • Γνώσεις προγραμμάτων διαφόρων λογισμικών
  • Άριστη οργανωτική ικανότητα
  • Πολύ καλή χρήση αγγλικής και ελληνικής γλώσσας
  • Υπομονή και επιμονή
  • Ευγενικός και συνεργάσιμος
  • Να παίρνει γρήγορα αποφάσεις
  • Εύκολος στις αναπροσαρμογές

Επιπρόσθετα Προσόντα:

  • Γνώσεις λογισμικών προγραμμάτων MS office
  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος στον κλάδο της Ηλεκτρονικής ή ηλεκτρολογίας ή σε άλλο συναφή κλάδο

Υποχρεώσεις

  • Να ακολουθεί πιστά, με πειθαρχία και σοβαρότητα όλους τους κανονισμούς λειτουργίας της εταιρείας
  • Να φροντίζει για την οργάνωση και προετοιμασία του αναγκαίου κλίματος για την επίτευξη τόσο βραχυπρόθεσμων όσο και μακροπρόθεσμων στόχων με την στενή συνεργασία όλου του προσωπικού της εταιρείας

Καθήκοντα / Υπευθυνότητες

  • Εγκατάσταση, προγραμματισμός συστημάτων ηλεκτρονικής ασφάλειας, εκπαίδευση πελατών για σωστό χειρισμό συστημάτων, επίλυση προβλημάτων πελατών, υπεύθυνος συνεργείου
  • Εγκατάσταση ηλεκτρονικών συστημάτων ( burglar alarm, fire alarm access control, CCTV, κτλ) ασφαλείας στους πελάτες
  • Επίλυση προβλημάτων σχετικά με τα συστήματα ασφαλείας στους πελάτες
  • Εκπαίδευση πελατών στα διάφορα λογισμικά των συστημάτων που έχουν εγκατασταθεί στα υποστατικά τους (CCTV, downloading, access control κτλ)
  • Εκπαίδευση πελατών στο χειρισμό των συστημάτων που έχουν εγκατασταθεί στα υποστατικά τους (burglar alarm, fire alarm, CCTV, access control κτλ)
  • Διαχείριση stock αυτοκινήτου/αποθήκης που είναι υπεύθυνος
  • Έλεγχος μέσω του κεντρικού συστήματος παρακολούθησης της ομαλή λειτουργίας του συστήματος ασφαλείας που έχει εγκατασταθεί στα υποστατικά των πελατών
  • Έλεγχος από το κεντρικό σύστημα καταγραφής και παρακολούθησης για τυχών συναγερμούς και ειδοποιήσεις από τα συστήματα παρακολούθησης που έχουν εγκατασταθεί στον πελάτη και αναλόγως με τις εντολές του πράττει
  • Επικοινωνία με προγραμματιστή για προγραμματισμό και λειτουργία των διαφόρων περιφερικών συστημάτων
  • Επικοινωνία με προμηθευτές εξωτερικού για τυχών προβλήματα που ίσως παρουσιαστούν στα συστήματα ασφαλείας

Διάρκεια απασχόλησης:  Μόνιμη θέση εργασίας
Παρέχεται συνεχής εκπαίδευση σε ένα σύγχρονο περιβάλλον με μοντέρνους τρόπους εργασίας και αντιλήψεις.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@piperaris.com  δηλώνοντας ξεκάθαρα στο θέμα την θέση για την οποία ενδιαφέρονται.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρως εμπιστευτικού χειρισμού.