Ψάξε τώρα

Public - Service Technician - Λεμεσός

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#IP21437
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση / Μερική Απασχόληση

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και να προσλάβει:

Service Technician - Λεμεσός

Γίνε και εσύ μέλος της ομάδας μας!

Ο/η κάτοχος της θέσης οργανώνει τον τομέα ευθύνης του και έχει στόχο να παρέχει υψηλού επιπέδου τεχνικές υπηρεσίες στους καταναλωτές μας.

Αρμοδιότητες:

  • Φροντίζει για να ολοκληρωθούν γρήγορα και ορθά ο έλεγχος, η διάγνωση σφαλμάτων, και η επισκευή των συσκευών.
  • Ενημερώνεται συνεχώς για τα νέα hardware/software προϊόντα που κυκλοφορούν στην αγορά ή εμπορεύεται η εταιρεία.
  • Διαχειρίζεται με υπευθυνότητα και συνέπεια τα εργαλεία, τα ανταλλακτικά, τον πάγιο εξοπλισμό που του παρέχει η εταιρεία αλλά και τις συσκευές που παραλαμβάνει από τους πελάτες.
  • Παρακολουθεί, συνεργάζεται και λαμβάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες για την επίτευξη των μηνιαίων KPI’s που έχουν τεθεί από την Εταιρία.
  • Μεριμνά για την γρήγορη, με προθυμία, ευγένεια και ενθουσιασμό εξυπηρέτηση πελατών (εσωτερικών & εξωτερικών).
  • Συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα και τους υπεύθυνους για βελτίωση των υπηρεσιών καταστήματος.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου σχολής Τεχνικός Η/Υ, Ηλεκτρονικής, Πληροφορικής ή συναφούς κλάδου.
  • Άριστη Ικανότητα ελέγχου, διάγνωσης / εντοπισμού σφαλμάτων, και επισκευής Laptops, Desktops, Tablets και Κινητών.
  • Πολύ καλή γνώση εγκατάστασης και αναβάθμισης software / hardware.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος).
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη.
  • Υπευθυνότητα και Ομαδικό πνεύμα

Θα συνεκτιμηθούν:

  • Προϋπηρεσία 2-3 έτη σε κατάστημα λιανικής.
  • Καλή γνώση χρήσης SAP ή ανάλογου ERP συστήματος.

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών αποδοχών
  • 13ο μισθό
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Για την ομάδα μας αναζητούμε άτομα με πάθος, ευγένεια και χαμόγελο!

Αν ενδιαφέρεστε να γίνετε μέλος της ομάδας μας και διαθέτετε τα παραπάνω προσόντα, μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο  hr_cyprus@public.grδηλώνοντας στο θέμα τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε.