Ψάξε τώρα

Digital Account Executive

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#OC13138
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Αναζητούμε Digital Account Executive. Υποβολή αιτήσεων μέχρι 15/12/19.

Περιγραφή Θέσης:

  • Υποστήριξη της στρατηγικής μάρκετινγκ πελατών σε digital media (Google, Social Media, Newsletters και 3rd Party Ad platforms).
  • Συντονισμός με τη δημιουργική ομάδα για τη δημιουργία περιεχομένου.
  • Διαχείριση λογαριασμών σε Social Media: προγραμματισμός περιεχομένου, διαχείριση σχολίων/μηνυμάτων, της φήμης και παρακολούθηση ανταγωνισμού των πελατών.
  • Διαχείριση και εισήγηση ενεργειών για μέγιστη απόδοση του διαφημιστικού προϋπολογισμού.
  • Διαχείριση, επίβλεψη, ανάλυση και αξιολόγηση digital campaigns μέσω προκαθορισμένων KPIs.
  • Έρευνα και παρουσίαση προτάσεων για Digital trends.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Μάρκετινγκ / Διοίκησης Επιχειρήσεων / Digital Μάρκετινγκ ή άλλου συναφή κλάδου.
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας σε προφορική και γραπτή επικοινωνία.
  • Πολύ καλή γνώση Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn και Google Analytics.
  • Η κατοχή Google Ads Certification θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου.
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με αυτενέργεια.
  • Δημιουργικότητα και εστίαση στη λεπτομέρεια.
  • Σχεδιασμός αναλυτικών αναφορών σχετικά με την αποτελεσματικότητα και την απόδοση της εκάστοτε καμπάνιας.

Προσφέρουμε:

  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
  • Μισθός αναλόγως προσόντων.
  • Ευκαιρίες ανέλιξης σε Κύπρο και Ελλάδα.
  • 13ος μισθός.

Σημείωση: Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις σχετικές με νέες θέσεις εργασίας, θέματα καριέρας και επιχειρηματικότητας;