Ψάξε τώρα

Αγοραστής / Αγοράστρια

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#SF11996
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Αγοραστής Εμπορευμάτων

Επιθυμείς να ξεκινήσεις μια καριέρα στο χώρο του λιανικού εμπορίου σε μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες παγκοσμίως; Η εταιρεία Symeonides Fashion House Ltd – Marks & Spencer δίνει μια μοναδική ευκαιρία σε άτομα που επιθυμούν να εξελιχθούν στον χώρο του λιανικού εμπορίου και ζητά να προσλάβει Αγοραστή Εμπορευμάτων, για τα κεντρικά γραφεία στην Λευκωσία.

Καθήκοντα

  • Τοποθέτηση και αγορά παραγγελιών
  • Ανάλυση τόσο της προηγούμενης σεζόν όσο και της τωρινής για να εξασφαλιστεί η μέγιστη ροή των πωλήσεων
  • Επικοινωνία με το ανάλογο τμήμα στο Ηνωμένου Βασιλείου για περαιτέρω βελτίωση των προϊόντων και στοκ στα καταστήματα
  • Προγραμματισμός και προϋπολογισμός του τμήματος και σε στενή συνεργασία με το προσωπικό του καταστήματος επίτευξη της καλύτερης εξυπηρέτηση των πελατών
  • Επεξεργασία παραγγελιών και διαχείριση προϊόντων στα καταστήματα της εταιρείας
  • Προετοιμασία και ανάλυση στατιστικών δεδομένων και εκθέσεων των προϊόντων
  • Επίβλεψη παραγγελιών, παραλαβών και ημερομηνιών παράδοσης στα καταστήματα

Προσόντα

  • Πτυχίο στη Λογιστική ή Οικονομικά, ή Μαθηματικά/Στατιστική ή σε άλλο συναφή κλάδο
  • Τουλάχιστον 2-3 χρόνια εμπειρίας σε παρόμοια θέση εργασίας (Product and online Merchandising/ Buying experience)
  • Άριστη γνώση Ελληνικών και Αγγλικών
  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών καθώς και άριστη χρήση της Excel
  • Γνώση του συστήματος Navision θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης

Απολαβές και Ωφελήματα

Αναγνωρίζουμε ότι οι ταλαντούχοι άνθρωποι προσελκύονται από εταιρείες που παρέχουν ανταγωνιστική αμοιβή, ολοκληρωμένα πακέτα παροχών και εξαιρετικές ευκαιρίες προόδου για την καριέρα και την προσωπική τους ανάπτυξη. Για το λόγο αυτό, προσφέρουμε ένα πρόγραμμα συνολικών ωφελημάτων που περιλαμβάνει τα ακόλουθα:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • 13ος μισθός
  • Ευκαιρίες ανέλιξης
  • Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη

Αιτήσεις
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνσηhr@symeonides.eu

Σημειώστε ότι λόγω του τεράστιου αριθμού αιτήσεων που δεχόμαστε θα απαντήσουμε μόνο στους επιτυχόντες υποψηφίους εντός τριών εβδομάδων.

Symeonides Fashion House Ltd – Marks & Spencer

Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού

P.O.Box 22242, ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Τηλ: 22740740, Φαξ: 22480680